Co udělat pro adoptování pejska? 🙂

Nejprve prosíme zvažte svou současnou životní situaci, plány do budoucna atd., zda pejskovi můžete poskytnout vše potřebné – kvalitní krmení, pelíšek, veterina… a je potřeba mu věnovat i svůj čas. Mějte na paměti, že mít psa je závazek na několik let 😉
Zavolejte nám na tel. č. +420 608 524 973 nebo nám napište na utuleklukavice@seznam.cz, jaký domov můžete pejskovi nabídnout – kam by šel pejsek bydlet (byt x rodinný domek – zda bude pejsek na zahradě a bude mít přístup do domu nebo kotec atd.), jestli jste už psa vlastnili, jakou máte představu a co od něj očekáváte, jestli máte nějaká další zvířata apod.
Všechny tyto informace jsou důležité – jde o to, aby byl spokojený jak pejsek, tak i Vy jako nový majitel. Každý pejsek je jiný a má jiné potřeby – někdo je společenský a snese se s dalším pejskem a jinými zvířaty a někdo potřebuje být jedináčkem… někdo hledá aktivního člověka, někdo už má radši klid… někdo může mít třeba špatnou zkušenost s dětmi, někdo se seniory… proto nám prosím poskytněte co nejvíce pravdivých informací, ať můžeme správně vyhodnotit, zda se k Vám daný pejsek hodí či nikoliv. 
Prosíme respektujte, že domov vybíráme my, a proto neplatí, že kdo se první ozve, ten si pejska odveze domů, protože my dbáme na to, aby nová rodina byla tou pravou a již poslední 😉
Pokud se shodneme, že pejskovi můžete nabídnout vhodný domov, domluvíme se na osobní návštěvě – preferujeme veřejné venčení, které je každou sobotu od 10 do 12h, ale lze se domluvit i na jindy. 
POZOR! U některých pejsků vyžadujeme více návštěv, aby si na Vás pejsek nejprve zvykl. Dále můžeme vyžadovat předkontrolu nového domova, abychom si byli jisti, že jde pejsek do vhodného prostředí.
Jestliže se dohodneme na adopci pejska, je nutné podepsat adopční smlouvu a uhradit adopční poplatek!
Adopční smlouvu si před podpisem pročtěte – jsou tam údaje na Vás jako nového majitele a zavazujete se, že se o pejska budete řádně starat, že pejsek bez našeho vědomí nemůže změnit majitele a při nějakém problému jste povinni to řešit nejprve s námi, případně nám pejska vrátit. V případě adopce fenky se zavazujete ke kastraci – nechceme pejsky dále množit a zároveň je to i ze zdravotních důvodů.
Adopční poplatek závisí na stáří psa (do 1 roku – 2.000 Kč; dospělý – 1 500 Kč) + příplatek v případě kastrace u nás
⇒ Po podepsání smlouvy a uhrazení poplatku si pejska odvážíte domů 🙂 a my budeme moc rádi, pokud nám pošlete fotky z nového domova a pochlubíte se nám, jak se u Vás pejsek má ♥
PS: Adopcí to pro nás nekončí! Záleží nám na tom, aby se pejsek měl v novém domově dobře, takže pokud si okolo pejska nevíte s něčím rady nebo máte nějaký problém, volejte 😉 Pokud to bude v našich silách, poradíme, pomůžeme.