JAK NÁM MŮŽETE POMOCI

1. OSVOJENÍ PEJSKA

Pokud hledáte chlupatého člena rodiny, společníka na dlouhé vycházky, věrného a neúnavného kamaráda, je pro Vás osvojení pejska to pravé!Pomůžete tím jednomu z mnoha nechtěných, vyhozených, často týraných či zanedbaných pejsků. Poskytněte mu nový domov a rodinu. Dejte mu šanci!
Pořízení pejska je však důležité vždy řádně promyslet. Jedná se o závazek na mnoho dalších let.
Postup svěření psa do péče:
Pracovník útulku pověřený vydáváním psů s Vámi prodiskutuje Vaši představu o vzhledu, velikosti, věku a povaze psa. Je potřeba vědět, zda bude ubytován na zahradě nebo bude bydlet s Vámi v bytě, má-li to být pes hlídací nebo vyloženě společenský, rodinný typ. Dále jsou důležité informace např. o dětech v rodině a jejich věku, a také je potřeba vědět, zda máte doma jiná domácí zvířata.

  • Psa si může osvojit pouze osoba starší 18 let.
  • Svěření do péče se řídí konkrétními potřebami psa.
  • Pes, který byl zvyklý žít v bytě, nemůže být vydán k celoročnímu pobytu venku.

2. ADOPCE NA DÁLKU

Protože se počet vyhozených nebo týraných pejsků neustále zvyšuje, rozhodli jsme se i my o spuštění projektu „Adopce na dálku“. Ne každý, kdo má rád psy, má možnost mít psa doma. Může si však u nás pejska adoptovat na dálku – tzn. měsíčně na něj přispívat dohodnutou částku, přijet se na pejska podívat a vzít si ho na procházku. My za tuto pomoc budeme rádi zasílat „adoptivnímu rodiči“ fotky pejska s krátkou informací o tom, jak se pejskovi daří. „Adoptivní rodič“ se také může podílet na hledání nového domova pro pejska, což je v současné době nelehký úkol. Je možné sponzorovat pejska nejen finančně, ale i materiálně koupí granulí, konzerv, těstovin a jiných potřebných věcí pro pejska.
Pokud se rozhodnete adoptovat některého z našich pejsků, je měsíční příspěvek na krmení pro pejska dobrovolný. Orientační náklady na krmení malého pejska se pohybují cca 25,-/den, resp. 750,-/měsíc a u velkého pejska 45,-/den, resp. 1.350,-/měsíc. Každý dárce od nás obdrží Certifikát s potvrzením o adopci pejska na dálku.
„Adopce pejska na dálku“ je z naší strany ukončena v den umístění pejska novému majiteli. „Adoptivní rodič“ ji může ukončit kdykoli.

3. FINANČNÍ POMOC

V současné době je situace velice těžká, neboť lidí ochotných pomoci je čím dál méně a pejsků čím dál více. Momentálně se staráme asi o 70 pejsků a 2/3 z nich nefinancuje žádná obec, stát ani původní majitel. Jen základní náklady na krmivo jsou přibližně 40.000 Kč měsíčně, počítáme-li 20-40 Kč na den na jednoho pejska dle velikosti. Plus nezbytné náklady na veterinární péči. Veškeré práce zde bez nároku na odměnu provádí dobrovolníci z řad žáků či studentů škol a lidé, kteří jednoduše ve svém volném čase pomůžou úklidem, venčením psů či různými opravami a úpravami kotců.
Proto uvítáme jakýkoliv finanční příspěvek na provoz našeho Psího domova. Všem dárcům na požádání vystavíme potvrzení o daru, které lze použít pro odpočet z daňového základu.

Veřejná sbírka Psí domov Pes senior z.s.
33440088/5500 1240671369/0800 35-6388150247/0100

4. MATERIÁLNÍ POMOC

Uvítáme také materiální pomoc. Jsme vděční za jakékoliv granule, pamlsky, konzervy pro psy i kočky, piškoty atd. Nejen psím seniorům uděláte radost zejména kloubní výživou, vitamíny a medikamenty, antiparazitiky či dezifenkcí. Stejně tak se nám hodí misky, obojky, vodítka, pelíšky, hračky, hřebeny, šampony a jiné věci pro péči o pejsky a kočky. Na zimu do kotců pro naše chlupáče uvítáme deky, podložky na spaní, bavlněné povlečení, ručníky apod.

5. FYZICKÁ POMOC

Nebojíte se práce jako takové? Pak se ozvěte! Vítáme lidi, kteří nám pomohou s úklidem a údržbou kotců a opravou případně stavbou nových psích domečků. Přijďte také vyvenčit naše psí kluky a holky, nebo pojeďte s námi na různé akce.

6. OSTATNÍ

Stále hledáme lidi, kteří nám pomůžou vytisknout a roznést letáčky s nabídkou našich pejsků. Máte facebook? Sledujte nás – PES SENIOR & ÚTULEK LUKAVICE. Pomozte nám se sdílením našich psích kamarádů. Nebo se zúčastněte aukcí na facebooku buď jako kupující nebo jako prodejce.

 

Máme možnost získat 7 % provizi z nákupů v internetovém obchodě Baron.cz, pokud si tyto stránky zákazníci otevřou přes banner umístěný na našich stránkách (úvodní strana, levý sloupec, pod výpisem jednotlivých rubrik). Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete svým nákupem pomoci našim chlupáčům. Velmi děkujeme za každý nákup!

Máme možnost získat 2 % provizi z nákupů v internetovém obchodě Dobrá miska.cz, pokud si tyto stránky zákazníci otevřou přes banner umístěný na našich stránkách (úvodní strana, levý sloupec, pod výpisem jednotlivých rubrik). Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete svým nákupem pomoci našim chlupáčům. Velmi děkujeme za každý nákup!

 

 

Je tolik možností, jak nás podpořit!
Soucit nestačí, je třeba pomáhat!

Komentáře jsou zakázány.