DOG-BOX

Často jsme se setkávali se situací přivázaných pejsků u nás před bránou nebo nesmyslně v blízkém i širším okolí útulku.. pejsky vyhozené na silnici, ať už u nás nebo někde jinde.. Proč? Protože ve většině útulků se platí, když tam chcete svého pejska umístit, a v dnešní době plné sociálních sítí je daleko složitější se ho “zbavit” tak, aby ho nikdo nepoznal. Bohužel na toto všechno doplácí zase jen pejskové, pro které je to ještě více traumatizující než je nutné. Proto nás napadla myšlenka dog-boxu.
Myšlenku jsem zrealizovali v roce 2019 a před branou našeho zařízení stojí menší prázdný kotec, který slouží k těmto účelům. Nebudeme rozebírat, jak je to od majitelů vůči pejskům sobecké a nespravedlivé a že každý, kdo si zvíře pořídí, by za něj měl nést odpovědnost. Ano, děje se to a dít vždy bude a toto řešení není ulehčení práce nezodpovědným majitelům, ale ulehčení trápení pejskům, které někdo z jakéhokoli důvodu nechce nebo nemůže mít. Psi se pak mnohdy musí toulat a následně často složitě odchytávat.. potom čekat, zda se přihlásí majitel.. o pejskovi neví nikdo nic a celý proces hledání nového domova se zbytečně prodlužuje. Pokud dáte pejska do dog-boxu, můžete spolu s ním nechat základní informace jako jeho jméno, povaha, věk, prostě to, co je pro nás důležité při hledání toho nejvhodnějšího nového domova.
Dog-box se nám již osvědčil a bylo do něj umístěno několik psů, kteří pak našli nový domov. Jen doufáme, že to nebude vodítko pro nezodpovědné majitele a nebudeme zahlceni novými přírůstky! Opravdu to prosíme využívat pouze v krajních situacích, kdy není jiná možnost..
Pokud byste nás v tomto nápadu chtěli podpořit, neboť veškeré náklady za tyto pejsky jsou čistě na nás, budeme moc rádi za jakýkoli příspěvek na náš transparentní účet č. 2402388641/2010. Děkujeme! ♥